Eestis on kiusamine koolikeskkonnas järjepidevalt vähenenud, samas kui küberkiusu levik on tõusuteel, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) aasta tagasi tehtud uurimustööst. Samast uuringust tuli välja, et Eesti noored satuvad korduva kiusu ohvriks sagedamini kui mitmete teiste riikide noored, kes uuringus osalesid.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Koolipsühholoog Karmen Maikalu, hariduspsühholoogid Kati Aus ja Grete Arro ning koolijuhid Karmen Paul, Aule Kink, Karin Lukk, Ain Tõnisson ja Urmo Uiboleht kirjutavad Õpetajate Lehes, et 9. klassi lõpueksamid peaksid olema sarnased gümnaasiumi lõpueksamitega ehk siis ilma 50% lävendita.
Käes on kevadine koolivaheaeg. Koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu juhib tähelepanu, et lapsele ja noorele on see ennekõike füüsiliseks ja vaimseks taastumiseks.
Haridusministeerium plaanib uuest õppeaastast kaotada koolidest hoolsuse ja käitumise hinded. Karmen Maikalu andis sel teemal intervjuu Kuku raadio pärastlõunas.
Sellest, kuidas tulla toime peresisese vägivallaga ning kuidas üldse sellist probleemi avastada ja leida patsiendi jaoks tugiisikud, rääkis koolipsühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu.
Tallinna Kunstigümnaasiumi kollektiiv osales vaimse tervise teemalistel koolitustel, mille esimesel päeval keskenduti õpetaja stressile ja läbipõlemisele ning teisel päeval õpilaste vaimse tervise probleemidele, nende märkamisele ja esmasele toetamisele.
PERE&KODU. „Sageli jätavad lapsed ebamugavatest olukordadest rääkimata, sest neil on hirm ja häbi.“
Möödunud nädalal lõpetas üks kool töölepingu õpetajaga, kes politsei kinnitusel saatis õpilasele seksuaalse sisuga sõnumeid. Kuidas valmistada oma last ette, et ta oskaks taolistes olukordades õigesti käituda?
Liisbeth meenutab, et Thor (6) oli enne kuueseks saamist viisakas poiss, kellega tuli probleeme harva ette. "Ühel päeval see aga muutus ja poiss hakkas igale meie palvele inetult vastama, oli trotsi täis ja vahel solvas ka teisi."